בתקופה זו אנשים רבים חווים חרדות קלות או התקפי חרדה.

דפיקות לב מואצות, הצפה של פחדים, מחשבות טורדניות, הזעה, אי יכולת לתפקד, פגיעה בדימוי העצמי, קושי בלהירדם, כל אלה ועוד מופיעים בעת התקפי חרדה.

פעמים רבות, האדם הופך להיות חרד מעצם כך שיש לו התקפי חרדה חוזרים ונשנים, וכך, במקום לרפא עצמו הוא בלי לשים לב מעצים את החרדה ומחמיר את המצב.

כאשר אנו מממשים את עצמנו בתחום המקצועי והזוגי טוב לנו ויש לנו אורח חיים מאוזן , לרוב לא יופיעו לנו חרדות ואנו נחוש שמחה ואושר.

התקפי חרדה הם נורת אזהרה של הגוף והנשמה המסמנים לנו שמשהו שאנו עושים אינו מתאים לנו יותר, ועלינו לעשות שינוי.

כל התקף חרדה אינו מגיע סתם כך, ולכל התקף חרדה יש סוד כמוס לגלות לנו, וברגע שנבין אותו, נתייחס אליו ונייצר את השינוי הדרוש. החרדות ידעכו, תדירותם תופחת, ופעמים רבות הן יעלמו לגמרי.

רבים מנסים להתעלם מהחרדה, להדחיקה, או להתנגד אליה, ולמעשה מעמיקים את הבור בו הם נמצאים, ושוכחים שהתשובות נמצאות תמיד מתחת לאף, ודרך הריפוי הטבעי מתחילה דווקא מקבלה והקשבה.

טיפול בחרדה משלב תשאול, יעוץ, מתן כלים ודיקור סיני.

ראשית כל נערוך תשאול ושיחה, בהם המטופל משתף את הדברים איתם הוא מתמודד, אני עוזר לו להגיע אל מקור הפחדים ותומך בו לבחור בחירות חדשות, מלמד אותו כלים, אשר יוסיפו לחייו ביטחון, אומץ, בריאות ושמחה.
לאחר מכן, ישולב דיקור שמחזק את אברי הגוף, הלב והנפש.

פעמים רבות, מטופלים הסובלים מחרדה מרגישים עייפים, מותשים וחסרי אנרגיות. לפעמים הם במתח רב, מפחדים לאבד שליטה, שלאחריה תפרוץ החרדה שוב, ובטיפול אנו לומדים לבטוח מחדש בתחושות הגוף, לפעול יחד עימם, והדיקור תומך בהזנת האיברים הפנימיים, נותן כוח עצום שמאפשר לעשות את השינוי הלכה למעשה ולהירפא.

לתיאום טיפול מאזן להתמודדות עם חרדה

האם ניתן להסיר חרדה ואיך ניתן לרפא אותה ?

חרדה הינה תופעה ידועה ורווחת בעולם המערבי, בעלת איכות מנטרלת, שגורמת לאדם החווה אותה להרגיש שהוא עלול לאבד שליטה ברגעי ההתקפים ולעיתים להימנע מפעילויות ומפגשים משמעותיים. רבים חושבים שחרדה היא משהו שצריך להסיר או להעיף מן המערכת שלנו, ולו היה ניתן לקחת איזה כדור שיעלים את התחושות וההתקפים הללו, מרבית האנשים היו בוחרים בדרך זאת.…

מהם היתרונות לטיפול בחרדות ?

בשונה מטיפול תרופתי לריפוי הטבעי מחרדות יכולים להיות יתרונות נוספים : הפחתת החרדה: הטיפול בחרדה עשוי לסייע בהפחתת החרדה והלחץ הנגרמים על ידי התקף חרדה. ובכך מתפאשר לחיות חיים רגועים יותר ומאוזנים. שיפור איכות החיים: טיפול בחרדה יכול לשפר את איכות החיים של המתמודדים ולהקל עליהם לנהל את חייהם היומיומיים ולחוש ביטחון בעשיית פעולות שוטפות.…

האם יש פתרון להתמודדות עם חרדה ?

הפתרון לחרדה הוא לאו דווקא לא להתמודד עימה, לדכא אותה או להשתיקה, כי אז היא תמשיך להתקיים. הפתרון הוא להתנסות בדרכים חדשות , שעוזרות להכיר אותה, להתיידד עימה, וזאת אפשר במגוון רחב של אפשרויות כמו טיפול נפשי, טיפול באומנות, תרגול מדיטטיבי, ריפוי בתנועה מסוגים שונים וכן טיפול המשלב כלים להתמודדות רגשית, עיסוי ודיקור. מאוד תומך…

מה קורה בגוף בזמן מתח וחרדה ?

מה קורה בזמן מתח וחרדה? בזמן מתח וחרדה מופעלת בגוף מערכת העצבים הסימפטטית, אשר אחראית לפעול במצבים של סכנה ופעילות מאומצת. כאשר המערכת הסימפטטית מוזעקת, הגוף משחרר הורמוני אדרנלין ונוראדרנלין, אשר גורמים לסימפטומים שונים, כמו האצת קצב הנשימה והמרצת זרימת הדם כי למעשה הגוף עובר לפעול בצורה מוגברת ומשתמש בעוצמות אנרגיה גבוהות על מנת לתפקד.…