החום האנושי שמוקרן מאנשים שיושבים יחד , במעגל במטרה משותפת, זה חוויה כל כך נעימה, ומרפאת, שנוסכת המון אהבה, ביטחון ותמימות.

המפגש האנושי, הוא תמיד משהו שאני אוהב, הוא תמיד קצת מפחיד, ועבורי כמנחה שעובד עם קבוצות מאז גיל 18, אני מאוהב בתחושה שזה יוצר אצלי.

סדנת שער הריפוי שבקבוצה מזמינה אותנו להפליג יחד באונייה, בה כל שותף משפיע, יכול לשתף את אשר בליבו, לשאול, לייעץ, להציע פעילויות, להקשיב, לנגן, וכל דבר אחר שעולה בו מתוך הכאן ועכשיו.

אני בתפקיד הרב חובל, ומכוון להפלגה בה אני שואף שנגיע כקבוצה לחוויה של אחדות, בה כולם חשים בנוחות, שותפים אפילו לשבריר של שניה, לחוויה שכל אחד הוא טיפה, בתוך הים הגדול.

תפקיד זה הוא אומנות נשגבת ומרתקת, כי הרי אין לדעת מה יהיה “מזג האוויר”, מה יביאו הנוסעים, איזה תכנים יעלו, התנגדויות, ועוד אלף ואחת אפשרויות.

כרב חובל אני יוצר אווירה, על ידי הנחיה יחודית ונפלאה, ולרוב נוצרת אווירה מיוחדת שבה מותר להיות אתה עצמך, תחושת נוחות, ואנו מתחילים בהכרות, ולימוד של הנושא של הסדנה.

לכל סדנה יש נושא, למשל, זוגיות, מימוש, כסף, מיניות, יעוד, כעסים, אשמה ועוד ים אפשרויות,

אפתח בהרצאה משולבת בהנחיה, לרוב אעניק כלים להתמודדות ומציאת פתרונות בתחום הנבחר,

יתכן ונעשה דימיון מודרך, או ישיבה מדיטטיבית, מצב שמאפשר חיבור עמוק פנימה, לשלווה ורגיעה, ואז האווירה באוניה עולה, מרגישים את הוויברציות של הלב, ולאחר מכן המשתתפים יעלו שאלות, שיתופים ואעביר דרכי מסרים.

אין זה הרצאה רגילה של צופים בקהל, אלא סדנה משותפת, של אחווה וקבוצה, לרוב נכנסת אנרגיה מאוד חזקה, מתוך הכאן ועכשיו עולים תכנים נפלאים, עצות, תובנות, ופירוקים של מתחים.

הסדנה שמה דגש על הקשבה, שיקופים ולמידה ממה שעולה בתוך הסדנה, ואולי זוהי אחת הלמידות החזקות ביותר שנמצאות.

 

אורך הסדנה שעתיים.
באהבה גדולה,

טבע אילן.